HAKKIMIZDA

NormaTURK’ün tıbbi ürün firmalarına verdiği danışmanlık faaliyetlerini içeren web sitesidir.

NormaTURK, 2005 yılından beri tıbbi ürünlerin CE belgelendirme ve Tıbbi cihaz / Kozmetik Firmalarının yönetim sistemi danışmanlık faaliyetlerini yürütmektedir.

Türkiye’nin farklı şehirlerinde bine yakın müşteriye hizmet vermiş / vermekte olan NormaTURK, UTS sistemi kurulmazdan önce tıbbi ürünlerin mevzuata uyum faaliyetlerini www.UlusalBilgiBankasi.com üzerinden yürütmekteydi.

NormaTURK’ün,  ÜTS kapsamında Sürekli danışmanlık ve/veya proje bazlı taahhüt çalışmaları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

ÜTS

Sağlık Bakanlığının İlaç ve Eczacılık Dairesine bağlı olarak 2007 yılında Tıbbi Cihaz Takip sistemi adıyla kurulan birim, aynı yıl içinde TİTUBB (Türkiye ilaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası) adını almıştır.

Devlet kurumlarının yatay organizasyon yapısına dönüşmesinin bir sonucu olarak kurulan TİTCK (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu), ÜTS (Ürün Takip Sistemi) ismiyle kapsamını genişleterek görevine devam etmektedir. Daha iddialı bir yapı arz eden ÜTS, üreticiden dağıtıcıya, perakendeciden tüketiciye kadar ürünlerin takip edilmesini imkan vermeye yönelik bir kurgu içermektedir. Depoların ve gümrüklerin de sisteme entegrasyonu planlanmaktadır.